İsim analizi yaparak kişilik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmayı istediğinize göre isim analizleri konusunda meraklı olduğunuzu düşünüyoruz. Bu analiz dışında isimlerin baş harflerine göre karakter analizimizi ve isimlerle burçların uyumları analizimizi de mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. İsminizin hangi burç ile ne kadar uyumlu olduğunu da bu şekilde öğrenebilirsiniz.

İsim Analizi Nasıl Yapılır?

Sitemizdeki analiz isimlerdeki harflerin birbiriyle olan ilişkisine göre yapılmaktadır. Harflerin de birbiriyle uyumlu olması gerekir. Bildiğiniz gibi bazı isimler insanların tamamı tarafından beğenilirken bazıları ise göreceli olarak iyi olarak düşünülür. İsimlerde bir şiir gibi olmalıdır. Harflerin bir uyum, ahenk içinde olması beğenilme oranını arttırır.

Bebeklere İsim Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

steve jobs İsimler insanların hayatı boyunca en çok duyacağı kelimelerdir. İnsanların birbirleriyle olan iletişimlerinde, özel ve iş hayatlarında belirleyici bir özellik gösterirler. Bazı isimler okulda çocuklar arasında alay konusu edilebilir. Bu durum çocuğun başarısını olumsuz yönde etkileyebilir. İnsanlarla iletişim kurmaktan kaçınmak isteyebilirler.
Amerikada yapılan bir araştırmada üst düzey şirket yöneticisi erkeklerin isimlerinin kısa şekillerini kullanmayı tercih ettiklerini göstermiştir. Örneğin Apple Şirketinin efsane kurucusu ve yöneticisi Steve Jobs'ın gerçek adı Steven Paul Jobs tır. Ama o Steve olarak kullanmaktadır. ABD Başkanlarından Bill Clinton'ın adı William "Bill" Jefferson Clinton'dır. Microsoft un sahibi ve dünyanın en zengin insanlarından William Henry "Bill" Gates sadece Bill Gates kullanmaktadır. Ülkemizdende Sabancı ailesinin bireylerinde Pegasus şirketinin sahibi Ali İsmail Sabancı adında Ali adını tercih etmektedir.Başarılı üst düzey yöneticisi erkekler kısa isim kullanarak özgüvenlerinin yüksekliği göstermektedirler ayrıca daha sempatik görünmektedirler.
margaret thatcher Üst düzey yönetici kadınlar ise uzun isimlerini tercih etmektedirler. İngilterenin efsanevi başbakanı, demir leydi olarak bilinen Margaret Hilda Thatcher özellikle Margaret adını kullanmaktadır. Kadınlar iş hayatlarında daha otoriter görünmeyi tercih etmektedirler. Uzun isimli insanlar daha otoriter olarak göründüklerinden kadınlar da iki isimleri var ise uzun olanını kullanmaya yatkındırlar.
Yukarıda verilen örneklerin dışında elbette uzun isimli başarılı erkekler ve kısa isimli başarılı kadınlar vardır. Verdiğimiz bilgiler size yol gösterme amacını taşımaktadır.

Neden İsim Analizi Yapılır?

İsminizin kişilik özelliklerinizle yakından bir ilişkisi olabileceğini hiç düşündünüz mü? Davranışlarınızda, gelecekteki yaşantınızda, iş hayatınızda sizlere olumlu yada olumsuz bir katkısı var mıdır? Ailenizin sizlere isim verirken belki bunları hiç bilmiyorlardı. Ama artık siz biliyorsunuz. Çocuğunuza vermeyi düşündüğünüz isim acaba ne gibi karakter özellikleri gösteriyor? Gelecekte çocuğunuzun davranışlarına baktığınızda bunun ismiyle bir ilgisi olabileceğinizi düşündünüz mü? Bu bilgileri sizlere ücretsiz olarak sunmak için isimanalizi.gen.tr sitesini kurduk. Analizimi yaparken isimlerdeki harfler ve birbirleriyle olan ilişkilerini inceliyoruz ve size anında bir sonuç verebiliyoruz. Diğer siteler gibi isimleri yazıp beklemeniz gerekmiyor. Vereceğimiz bilgilerin size ışık tutmasını umut ediyoruz.